Časté otázky

Aké sú následky nedostatku kolagénu?

 • rýchlejšie starnutie kože
 • strata pevnosti a pružnosti kože
 • tuhosť kĺbov, bolesť chrbtice
 • lámavosť a matnosť vlasov
 • suchosť a podráždenie kože
 • vznik hlbokých vrások
 • vznik celulitídy
 • farebné zmeny kože
 • strie

 
 

Čo je kolagén?

 • Kolagén je najdôležitejší ľudský proteín a hlavná súčasť spojivového tkaniva – tvorí 30 % všetkých proteínov prítomných v organizme.
 • Zúčastňuje sa na životných funkciách takmer všetkých systémov, orgánov a tkanív.
 • Je zodpovedný za udržovanie správnej úrovne hydratácie kože a obnovu jej buniek.
 • Kolagénové vlákna sú základné stavebné kamene okrem iného aj kože, šliach, kostí, kĺbov, rohovky. 
 • Kolagén obsahuje výnimočné zloženie s ohľadom na obsah glycínu, prolínu a lyzínu.
 • S pribúdajúcim vekom sa tvorba kolagénu v koži spomaľuje.
 • Po 25. roku života začína množstvo kolagénu v ľudskom organizme klesať, každý rok o 1 %.
Viac o kolagéne
Ako Collibre skladovať a akú má trvanlivosť?

Kolagénový nápoj Collibre je proteínový produkt vyrábaný inovatívnou patentovanou receptúrou z prírodných ingrediencií bez použitia konzervačných látok. Chladený vám možno bude chutiť lepšie. Je však možné ho skladovať pri bežných izbových teplotách. Skladovanie v chlade nemá vplyv na trvanlivosť, ktorá je 1,5 roka (18 mesiacov).

Ako je to s absorbovaním prírodného kolagénu do tela?

Ak hovoríme o bežnom, nehydrolyzovanom kolagéne, ktorý je napríklad súčasťou plniva lacných mäsových výrobkov, telo ho absorbuje veľmi zle kvôli nedostatku enzýmu zvaného kolagenáza. Bežný kolagén sa totiž kvôli nedostatku enzýmu zvaného kolagenáza zle trávi a vstrebáva. Schopnosť tela vstrebať prírodný kolagén v tejto podobe je len čiastočná, len 2 až 4 %.

Viac o kolagéne
Ako poznať kvalitný kolagén? A čo je hydrolyzovaný kolagén?

Pri výbere kolagénu venujte pozornosť jeho pôvodu a tomu, či ide o hydrolyzovaný kolagén. Len hydrolyzovaný kolagén je totiž telo schopné absorbovať v tenkom čreve. Hydrolýza spôsobí, že kolagén je rozštiepený na malé časti proteínového reťazca tak, aby sa ľahko a rýchlo absorboval do tela. Ak sú častice príliš veľké, telo ich vylúči skôr, než ich stačí absorbovať.

Najkvalitnejšia čiže najjemnejšia hydrolýza je Da 2000 (dvetisíc daltonov). Čím jemnejšia je hydrolýza, tým menšia je veľkosť častíc. Daltony sú jednotkou molekulovej hmotnosti molekuly. To znamená, že kolagén s hydrolýzou 3500 Da je väčší a teda menej vstrebateľný než 2000 Da.

Náš švajčiarsky kolagén Collibre je hydrolyzovaný na 2000 Da, čo pomáha absorbovať až 95 % kolagénu. Spracovávame ho na základe vlastnej patentovanej technológie spracovania. Vyrábame ho v špičkovej kvalite na aseptickej výrobnej linke v Rakúsku. 

Viac o kolagéne
Ako sa hydrolyzovaný kolagén do tela vstrebáva?

Kolagén Collibre je vďaka našej vlastnej patentovanej technológii hydrolyzovaný na veľmi krátke bioaktívne peptidy. Tieto biopeptidy sú ďalej veľmi účinne hydrolyzované na aminokyseliny v žalúdku a tenkom čreve pomocou radu enzýmov všeobecne známych ako peptidázy. 

Vďaka nízkej molekulovej hmotnosti kolagénu Collibre sa v tráviacom trakte uvoľňujú aminokyseliny (ako je prolín, hydroxyprolín, lyzín a hydroxylyzín). Tých je v hydrolyzovanom kolagéne až 20x viac oproti iným proteínom. Cez tenké plaky v črevách je potom absorbovaný a prenesený až do krvného riečiska.

Viac o kolagéne
Je rybí kolagén lepší než hovädzí alebo bravčový?

Nie je podstatné, či sú zdrojom kolagénu ryby, ošípané alebo hovädzí dobytok. Najdôležitejšia je hydrolýza kolagénu. To znamená, na aké malé „kúsky“ je proteínový reťazec rozložený tak, aby bol kolagén v organizme ľahko a rýchlo vstrebateľný. Ak sú častice príliš veľké, organizmus ich vylúči skôr, než stihne kolagén vstrebať. Collibre je hydrolyzovaný kolagén, ktorý dosahuje až 95 % vstrebateľnosti do organizmu.

Viac o kolagéne
Čo dokázali lekárske štúdie? Cenné aminokyseliny z hovädzieho, bravčového a rybieho kolagénu majú priaznivý dopad na vitalitu

Hydrolyzát kolagénu získaný z prírodného zvieracieho alebo rybieho kolagénu obsahuje 8 z 9 cenných exogénnych aminokyselín, ktoré ľudské telo samo neprodukuje. Tento jav hydrolyzátu kolagénu dokumentujú lekárske výskumy vykonávané po viac ako 20 rokov. Tieto cenné látky preukázateľne významne prispievajú k zlepšeniu kvality kĺbov ľudí trpiacich tzv. suchými kĺbmi, a to obnovením chrupky a synoviálnej tekutiny.

V týchto štúdiách bolo tiež preukázané, že ľahký prístup tela k exogénnym aminokyselinám získaným z hydrolyzátu kolagénu významne prispel k rekonštrukcii elastínu, ktorý je zodpovedný za pevnú a zamatovú pokožku. Významne tak odstraňuje prítomné vrásky. 

Iné lekárske štúdie preukázali zníženie prejavov osteoporózy u ľudí trpiacich nedostatkom kostného vápnika.

Iné klinické štúdie ukazujú rýchlejší rast kostí u ľudí po zlomeninách, rýchlejšiu rekonštrukciu a regeneráciu šliach u fyzicky aktívnych ľudí a športovcov.

Kolagén ako hydrolyzát sa používa v stomatológii a pri rekonštrukcii kože s popáleninami.

Ministerstvo USA zodpovedné za bezpečnosť potravín a príslušná smernica EU jasne stanovili, že kolagénové hydrolyzáty sú mimoriadne užitočné a bezpečné výrobky schválené pre ľudskú spotrebu.

Preskúmať lekárske štúdie
Kedy telo stráca svoju schopnosť produkovať kolagén?

Po prekročení veku 25 rokov postupne strácame schopnosť produkovať kolagén, čo je druh spojiva našich vnútorných orgánov a stavebný blok pohybového aparátu a kože.

Doplnením vhodným hydrolyzátom kolagénu môžeme spomaliť starnutie nášho tela a predchádzať niektorým nepríjemným ochoreniam.

Viac o kolagéne
Aký je rozdiel medzi Collibre Active, Beauty a Vital?

Každý z produktov Collibre má iné doplnkové zloženie vitamínov, ktoré pomáha dosahovať najlepšie výsledky tohto doplnku stravy podľa individuálnych potrieb jeho užívateľov. Najdôležitejšiu zložku tvorí v každom produktovom rade kolagén, ktorý je obsiahnutý vždy v množstve 10 g, čo je zároveň odporúčaná denná dávka kolagénu.

Collibre® Active

Collibre® Beauty

Collibre® Vital

Prezrieť si produkty
Keď ukončím 30dennú kúru, kedy je dobré ju zopakovať?

Je len na vás, ako často budete kolagén užívať. Po dosiahnutí 25 rokov veku postupne strácame schopnosť kolagén produkovať. Koľko a ako často ho chcete telu dodávať, musíte rozhodnúť sami. Aby boli účinky užívania tohto prípravku čo najlepšie a rozdiel bol viditeľný, odporúčame na základe lekárskych výstupov užívať kolagén dlhší čas. 

Kolagénový nápoj Collibre obsahuje najväčšiu dávku kolagénu v jednej porcii na trhu. Vďaka tomu dodáte telu odporúčanú dennú dávku kolagénu rýchlo a ľahko. Vďaka praktickému baleniu si ho môžete vziať so sebou na cesty, do kabelky alebo tašky. Nie je nutné nič odmeriavať, vážiť, miešať alebo mixovať. Jeho užívanie je praktické a jednoduché. 

Prezrieť si produkty

Nakupujte chytro

Zanechte nám na sebe kontakt a my vás budeme informovat, co je u nás zrovna v akci.
Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Open this in UX Builder to add and edit content